Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Toplum Hizmet ProgramıToplum Hizmet Programı (THP) nedir? 

THP, insanlara çeşitli açılardan yardımcı olmak amacıyla öğrenciler tarafından düzenlenen, bir öğretmenin veya okulda çalışan bir kimsenin danışmanlığında yürütülen projelerdir. Robert Lisesinde 2006 yılından beri THP projeleri sürdürülmektedir. Her öğrenci diplomaya hak kazanabilmek için en az 75 saatlik toplum hizmeti sorumluluğunu tamamlamalıdır. RC öğrencilerinin üçte birinden çoğu, bu sürenin üstünde çalışmıştır. THP gönüllü hizmet değil, okuldaki eğitimin bir parçasıdır; öğrencilerin gelişimine katkıda bulunan bu çalışmalar, unutamayacakları bir deneyim kazandırır. 

THP fark yaratır!

THP öğrencilerimizin değişmesini sağlar. Müfredatın ötesinde bir eğitimdir. Öğrenciler gerçek sorunlarla tanışır ve bunları yapıcı biçimde çözmeye çalışırlar. THP, Robert Lisesi öğrencilerinin toplum odaklı düşünme ve davranma becerilerini lise sonrası hayatlarına taşıyarak, Türkiye’de ve dünyada sorumluluk sahibi aktif yurttaşlar olmalarını hedeflemektedir.


Robert Kolej, Topluma Hizmet Projeleri için Müfredat Oluşturma Programı’na verdikleri destek dolayısıyla Bank of America Merrill Lynch’e şükranlarını sunar.

Bank_of_America_Merrill_Lynch_RGB_300.jpg

Yukarı Git