Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

11. RCIMUN

11. RCIMUN

​​11. Robert Kolej Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Toplantısı (RCIMUN), 4-8 Nisan tarihleri arasında, Türkiye ve Avrupa’dan 55 okulu temsil eden 700’den fazla öğrencinin katılımıyla düzenlendi.

Ana teması Su:Hayatın Temel Kaynağı, Servet ve Çatışma olan konferans, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü Orta Asya Bölge Direktörü Yuriko Shoji tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı. Katılımcılar, hafta boyunca çeşitli komitelerde çatışma bölgeleri için çözüm yolları, su kaynaklarının korunması, fosil yakıtlar yerine hidroelektrik enerji tercih edilmesi gibi konuları ele aldı. 

Tamamen öğrenciler tarafından düzenlenen RCIMUN, katılımcılara dünya meseleleri hakkında tartışma ortamı sağlıyor. Beş günlük toplantı
boyunca öğrenciler çeşitli münazaralar ve misafir konuşmacıların sunumları yoluyla ele alınan konular üzerinde fikir geliştirme ve görüş oluşturma imkanına sahip oluyorlar.

​11. RCIMUN’in öne çıkan özelliklerinden biri, Robert Kolej ve Mardin Fen Lisesi öğrencilerinin MUN Soysal Sorumluluk Projesi kapsamında geliştirdiği işbirliğiydi. Çad ve Filipinler’i temsil eden 8 Mardin Fen Li̇sesi öğrencisi, konferans hazırlıklarında RC öğrencileri ile birlikte çalışarak organizasyonun başarısında önemli rol oynadılar.​

 Fotoğraflar

​​

 
Yukarı Git