Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Jane Page Ödülleri Verildi

Jane Page Ödülleri Verildi

Bu yıl onuncu kez düzenlenen Jane Page İngilizce Yazı Yarışmasının ödül töreni, 26 Nisan 2018 tarihinde İbrahim Bodur Kütüphanesinde yapıldı. Yazar öğrencilerimiz büyük övgü alırken, finale kalan eserler, her yarışmacının bu seneki İngilizce öğretmeni tarafından okundu. 

Kısa Öykü
Ödülü kazanan 11. sınıftan Baran Bali'nin "Helios" adlı eserinde okuyucu, önce parlak güneşin altında caz müziğinin neşeli dünyasıyla büyüleniyorken, kendini aniden korkunç bir karabasanın içinde buluyor. 

Şiir: Jane Page yarışmasının tarihinde bir ilk olarak, şiir dalındaki birinciliği de "An Invitation to Fratricide" şiiriyle, kısa öykü birincisi Baran Bali kazandı. Jüri üyeleri, şairin şiirlerinde zor temaları hem incelikle hem de cesurca ele alan yaklaşımını olağanüstü olarak nitelediler.  

Kısa Senaryo: 12. sınıf öğrencisi Fulya Deniz Dal, özgün eseri "Infraprepostmodern" oyununun senaryosuyla bu dalda birinci oldu. Eserde, film yapımcılığı sanatına da yansıyan özfarkındalık olgusu, keskin bir biçimde ele alınıyor.

2009 yılında İngilizce öğretmeni Maura Kelly'nin başlattığı Jane Page Yazı Yarışması ile, RC'deki yaratıcı öğrenci yazarlar ödüllendiriliyor.  


 
Yukarı Git