Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Demirkan Aşetey Ödülleri Açıklandı

Demirkan Aşetey Ödülleri Açıklandı

Demirkan Aşetey Sanat Yarışmasına 100'den fazla eser katıldı ve yirmi üç öğrenci finale kaldı, sonuçlar 25 Nisan 2018'de Suna Kıraç Tiyatrosunun fuayesinde açıklandı. Her zamanki gibi, yarışmayı kazananlar bir jüri tarafından seçildi. Jüri; görsel sanatlar alanında küratörlük, eğitim ve profesyonel prodüksiyon konularında uzmanlığa sahip kişilerden oluşuyor. Bu yıl jüride Bora Fer RC 03 L12, Nuran Terzioğlu ACG 65, Gabrielle Reeve Oral ve Jeroen Paalvast yer aldı. 

Birincilik ödülünü İstanbul'um başlıklı eserleriyle 12. sınıftan Beyza Günaydın ve Kaan Tarhan kazandılar. Büyük formatta karışık malzemeyle yaptıkları bu ortak çalışmada akrilik boya, suluboya, kolaj, yağlıboya ve ip kullanılmış. Eserde sanatçılarla şehir arasındaki ilişkinin gösterilmesi amaçlanmış, İstanbul'dan genel motifler ve sanatçılara özgü semboller kullanılmış.

İkincilik ve üçüncülük ödülleri sırasıyla 11. sınıf öğrencileri Yiğit Yüce ve Ramazan Efe'ye verildi. Nazdar Roşna Ayzit L11, Fatma Ece Kaya L11, Zeynep Eylül Erol L9, Orhan Can Evyapan L11 ve Beril Töre L9 de mansiyonla ödüllendirildi. 

 Yarışma, 76 mezunlarının sponsorluğuyla gerçekleşiyor ve sanatı tutkuyla seven ve kendisi de amatör sanatçı olan sınıf arkadaşları Demirkan Aşetey adına düzenleniyor.


 


 
Yukarı Git