Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

13. Kültür ve Edebiyat Sempozyumu

13. Kültür ve Edebiyat Sempozyumu

Robert Kolej Türk Dili ve Edebiyatı bölümü, her yıl, Türk edebiyatıyla ilgili bir konunun alanlarında uzman isimler tarafından ele alınıp tartışılmasıyla gelenekselleştirdikleri Kültür ve Edebiyat Sempozyumu'nun bu yıl on üçüncüsünü düzenledi.

14 Nisan Cumartesi günü 08.30 - 14.30 saatleri arasında sabah ve öğlen oturumlarından oluşan "Fantastik Edebiyat" konulu sempozyumun açılış konuşmasını Ezel Akay yaptı. Sempozyumun bu yılki konuşmacı konukları Pelin Aslan Ayar, Barış Müstecaplıoğlu, Yiğit Değer Bengi, Hakan Bıçakcı ve Doğu Yücel oldu.

Bölüm öğretmenleri, sempozyum gününü şu ifadelerle anlattı: "Onları, Robert Kolej'de, hem de aynı anda misafir ediyor olmak bizim için başlı başına bir mutluluktu. İki oturumdan oluşan sempozyumda konuklarımız, ayrı ayrı yaptıkları bireysel konuşmaların ardından soru-yanıt bölümünde misafirlerimizin sorularını yanıtladılar." Robert Kolej öğrencilerinden Beril Babatürk L10 sempozyum afişini tasarladı ve "Bu benim için büyülü bir deneyimdi" dedi.

 "Fantastik Edebiyat" dolu bir günün ardından konuklar günün sonunda bahçede buluşup bu güzel bahar gününün tadını çıkardılar.

1  2  

Page 1 
Yukarı Git