Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

12. Kültür ve Edebiyat Sempozyumu

12. Kültür ve Edebiyat Sempozyumu

​​​​​​
Robert Kolej Türk Dili ve Edebiyatı bölümü, her yıl, Türk edebiyatıyla ilgili bir konunun alanlarında uzman isimler tarafından ele alınıp tartışılmasıyla gelenekselleştirdikleri Kültür ve Edebiyat Sempozyumu'nun bu yıl on ikincisini düzenledi.

22 Nisan Cumartesi günü 08.30 - 15.00 saatleri arasında sabah ve öğlen oturumlarından oluşan "Şiirimizde İkinci Yeni" konulu sempozyumun açılış konuşmasını Doğan Hızlan yaptı. Sempozyumun bu yılki konuşmacı konukları Yalçın Armağan, Devrim Dirlikyapan, Feridun Andaç ve Derviş Aydın Akkoç oldu.

Üç oturumdan oluşan sempozyumda konuklar konuşmaların ardından soru-yanıt bölümünde misafirlerin sorularını yanıtladı. Robert Kolej Lise 10 öğrencilerinden Burçe Atman ve Emre Kabasakal, misafirlere "II.Yeni'den Şarkılar" ile unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Bölüm öğretmenleri, sempozyum gününü şu ifadelerle anlattı: "Onları Robert Kolej'de, hem de aynı anda misafir ediyor olmak bizim için başlı başına bir mutluluktu." 

 "Şiirimizde İkinci Yeni" konulu bir günün ardından konuklar bahçede buluşup bu güzel bahar havasının tadını çıkardılar.​

​​

 Fotoğraflar

​​​

 
Yukarı Git