Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Jean Manas RC 83 Robert Kolej Mütevelli Heyeti Başkanı Seçildi

Jean Manas RC 83 Robert Kolej Mütevelli Heyeti Başkanı Seçildi

Sayın Robert Lisesi Topluluğu,

Robert Lisesi Mütevelli Heyeti adına, RC 83 mezunu Jean Manas'ın oybirliğiyle Heyetin yeni Başkanı olarak seçildiğini duyurmaktan mutluyum. Bu seçim, ilk kez bir RC mezununun bu göreve gelmesi nedeniyle özel bir anlam taşıyor.

Jean Manas, 1976 sonbaharında Orta Hazırlık öğrencisi olarak Robert Lisesine girdi. 1983'te mezun olunca Princeton'a giderek Woodrow Wilson Fakültesinden lisans diplomasını aldı, sonrasında Harvard Hukuk Fakültesinde hukuk doktorasını tamamladı. Harvard'ın hukuk gazetesinin (Harvard Law Review) yayın yönetmeni gö​revini de üstlendi. Birkaç yıl avukatlık yaptıktan sonra yatırım bankacılığına yöneldi, önce JP Morgan, arkasından Goldman Sachs ve daha yakın tarihte Deutsche Bank'ta çalışma hayatını sürdürdü, Kuzey ve Güney Amerika'daki şirket birleşmelerini ve devirlerini yönetti. 2009 yılında kendi şirketi Foros'u kurdu; New York'ta stratejik planlama, finans ve şirket birleşmeleri alanlarında danışmanlık sunan başarılı şirketinin üst düzey yöneticisi olarak halen çalışma hayatına devam ediyor. Jean Manas, ailesiyle birlikte New York'ta yaşıyor.   ​​
JeanManas.jpg

Jean Manas üç yıl önce Robert Lisesi Mütevelli Heyetine katıldı ve birçok komitede görev aldı. Mütevelli Heyetinin Başkan Yardımcısı Üstün Ergüder RC 57, kendisiyle yakın işbirliği içinde çalışmalarını sürdürecek.

Son dokuz yıldır Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini yerine getirmiş olmaktan onur duyuyorum. Jean Manas'ın başarılı deneyimleri ve engin bilgisi sayesinde önümüzdeki yıllarda Robert Lisesinin vizyonunu güçlendireceğine ve geliştireceğine inanıyorum.  

Saygılarımla,

Nina Joukowsky Köprülü
Robert Lisesi Mütevelli Heyeti
(Başkan, Kasım 2009 – Mayıs 2017)​​​

 
Yukarı Git